Hizmet Alımı - Gıda Mühendisi Danışman (Ref: GMD)

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı İstanbul
Gıda Mühendisi
Üniversite
Tam Zamanlı
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 1077

Paylaş

İlan Detayları

1986 yılında kurulmuş olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerini desteklemek amacıyla Türkiye genelinde çalışmalar yapmaktadır. KEDV, bu kapsamda kadınların yerel kalkınmada liderliğini güçlendirmeye yönelik kapasite geliştirme eğitimleri, örgütlenme çalışmaları, girişimcilik destekleri ve benzeri programlar yürütmektedir. NAHIL İktisadi İşletmesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından 2003 yılında dar gelirli kadınların ekonomik olarak güçlenmeleri için, ürünlerini iyileştirmek ve pazarlamak amacıyla kurulmuştur.

Aşağıda belirtilen görevlerde danışmanlık hizmeti verebilecek 'Gıda Mühendisleri' arayışındayız.

1. KEDV’ in Nahıl İktisadi İşletmesi bünyesinde gıda ürünlerine yönelik bir kalite kontrol sistemi geliştirilmesini ve bu sistemin ürün tedarik eden kadın kooperatifleri ve üretici gruplarında uygulanmasını sağlamak.

2. KEDV’ in desteklediği kadın kooperatifleri ve üretici gruplarının tarım ve gıda alanındaki ekonomik girişimlerinin mevzuat, ruhsatlandırma, gıda güvenliği, üretim/işleme kapasitesi, ambalaj ve etiketleme, kalite ve diğer ilgili alanlarda geliştirmek için aşağıdaki çalışmaların yürütülmesini sağlamak:

  • İhtiyaçları belirlemek, belirlenen ihtiyaçlara göre eğitim programları geliştirmek ve uygulamak, ihtiyaçlar doğrultusunda yerinde ve uzaktan eğitimler ve teknik destek sağlamak,

3. Kadınların tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında gelir elde edebileceği yeni iş/ürün fikirlerinin geliştirilmesi için yürütülen aşağıdaki çalışmalara uzmanlığı doğrultusunda katılmak;

  • Mevcut ve potansiyel gıda ürünlerini belirlemek,
  • Yatırım yapmak üzere bu ürünlerin üretildiği ve/veya üretilebileceği yerleri ve kadın üreticileri tespit etmek,
  • Fizibilite çalışmaları yürütmek,

4. İş ve ürün geliştirme çalışmaları,

5. Sorumlulukları kapsamında projelerin ve/veya projelerin ilgili faaliyetlerinin koordinasyonunu yapmak.

6. Sorumlulukları kapsamındaki faaliyetleri yürütmek için ilgili bilgi ve deneyime sahip uzmanlardan ekipler oluşturmak ve bu ekiplerin faaliyetlerini izlemek.

Kriterler

  • Benzer alanlarda deneyimli,
  • Fatura karşılığı danışmanlık hizmeti veren 'GIDA MÜHENDİSİ',
  • İstanbul'da ikamet eden ve seyahat engeli bulunmayan.

Başvurularınızı "Gıda Mühendisi Danışman - GMD " referansı ile ik@kedv.org.tr mail adresine iletmenizi rica ederiz. 

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)
1986 yılından bu yana, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışmaktadır. Bu doğrultuda bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütmektedir.
Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan KEDV, dar gelirli kadınların yoksullukla mücadeledeki uzmanlıklarına, ailelerini ve toplumu geliştirme, dönüştürme güçlerine inancıyla, onlarla ilkeli bir ortaklık anlayışıyla çalışmakta, tüm projelerini onların ve çevrelerinin sinerjisiyle geliştirmekte, yerel yönetimler ve toplumdaki diğer aktörlerle işbirliği yapmaktadır.
KEDV’in 29.01.2001 tarihli, 2001-2009 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına kuruluş statüsü bulunmaktadır.
Diğer İlanlar

Benzer İlanlar